Фантастычнае адкрыццё сезона!

ЧЭМПІЁНЫ БУДУЧЫНІ ГЕНК (БЕЛ), ТРАВЕНЬ 2021 – 1 ТУР

Сезон 2021 года адкрыўся ў Генку з велізарнымі палямі ў катэгорыях OK Junior і OK.Усе сучасныя зоркі картынгу дэманстравалі сваю прысутнасць на бельгійскай трасе, даючы ўяўленне аб магчымых будучых чэмпіёнах картынгу і не толькі!Гэта было мерапрыемства найвышэйшага ўзроўню, якое прайшло на трасе Генк, што ў рэгіёне Лімбург, Бельгія.Усе лепшыя каманды і вытворцы былі там, каб змагацца за першыя месцы, з лепшымі талентамі ў сучасным картынгу.Нягледзячы на ​​​​выпадковыя пагрозы з-за хмарнага неба, дождж не ішоў, акрамя некалькіх кропель, пакідаючы паслядоўна сухі след на працягу ўсяго мерапрыемства.Пасля жорсткай барацьбы за тры дні гонак клятчасты сцяг знайшоў дзеючага чэмпіёна свету Фрэдзі Слэйтэра пераможцам у OK Junior і перспектыўнага Рафаэля Камара ў катэгорыі OK

Уверх, кампактны ўзвод гатовы да старту OK Junior на чале з Фрэдзі Слейтэрам (127) у асяроддзі Алекса Паўэла (26) пасля знясільваючых кваліфікацыйных заездаў, каб скараціць 90 удзельнікаў да 36 фіналістаў.Справа гоначны подыум OK Senior з Рафаэлем Камара на самай высокай прыступцы;ён стартаваў з другога радка фіналу, але ўжо на першым крузе захапіў лідэрства, утрымаў яго да канца 20 круга.Да яго далучаецца Джозэф Тэрні, які добра ўмее трымацца ў кільватэры лідэраў, каб потым заняць ганаровае месца на Туукка Тапонен
Малюнкі The RaceBox / LRN Photo / RGMMC – FG

Пасля нявызначанасці ў пачатку спаборніцкага сезона з-за пандэміі ў Генку, нарэшце, стартуе другое выданне Champions of the Future.Чэмпіянат папярэднічае гонкам чэмпіянату Еўропы па картынгу Fia, каб даць гоншчыкам і камандам магчымасць выпрабаваць свае аўтамабілі і трасу, але ён імкнецца сам па сабе стаць чэмпіянатам, прапаноўваючы ўдзельнікам унікальны інавацыйны фармат

ОК ЮНІЁР

У 3 групах OK Junior Джуліус Дайнэсен (KSM Racing Team) здзівіў, апынуўшыся першым у табліцы ўліку часу, апярэдзіўшы Алекса Паўэла (KR Motorsport) і Харлі Кібла (Tony Kart Racing Team).Матэа дэ Пала (KR Motorsport) узначаліў другую групу, апярэдзіўшы Уільяма Макінтайра (BirelArt Racing) і Кіна Накамуру Берту (Forza Racing), але не здолеў палепшыць лідэра першай групы, заняўшы трэцяе, шостае і дзявятае месцы адпаведна. .Кіяна Блум (TB Racing Team) у трэцяй групе ўразіў рэзкім часам круга за поул, апярэдзіўшы Лукаса Флуксу (Kidix SRL) і Соні Сміта (Forza Racing), палепшыўшы агульны час на 4 сотых секунды і атрымаўшы агульны поул Макінтайр, Дэ Пала, Кібл, Сміт, Флукса, Аль Дахеры (Parolin Motorsport), Блум, Накамура-Берта і Дынесен перамаглі ў кваліфікацыйных заездах, якія выклікалі вялікую колькасць спрэчак, што ўжо паказвае колькасць патэнцыйных пераможцаў у гэтай катэгорыі.Сміт заняў першае месца з поул-пазіцыяй у перадфінале, апярэдзіўшы Дынесена і Блюма.

У нядзелю змянілася абстаноўка, нават у большай ступені для Джуніёраў, з выдатным камбэкам ад Слейтэра, які заняў 8 пазіцый у перадфінале, апярэдзіўшы Паўэла і Блюма. і Слейтэр, але чэмпіён свету сярод юніёраў Фрэдзі Слейтэр хутка захапіў лідэрства і ніколі не азіраўся назад, у той час як Кібл і Сміт зрабілі скачок і замкнулі тройку лепшых, абыграўшы Паўэла, які не змог пазмагацца за месца на подыуме.

ОК, СТАРШЫ

Чакалася, што Андрэа Кімі Антанэлі (KR Motorsport) стане адным з галоўных прэтэндэнтаў, і ён не расчараваў!Ён быў першым, хто паставіў сваё імя на першае месца ў спісе, апярэдзіўшы Луіджы Калуччо (Kosmic Racing Team) і Тыматэвуша Кухарчыка (BirelArt Racing), але яго хутка абыграў Арвід Ліндблад (KR Motorsport), самы хуткі ў другой групе.Нікола Цолаў (DPK Racing) размясціўся паміж Антанэлі і Калуччо на чацвёртым месцы і Рафаэлем Камара (KR Motorsport) на пятым месцы.Арвіда Ліндблада амаль немагчыма было спыніць, выйграўшы ўсе заезды, акрамя аднаго, дзе ён стаў другім, за ім ішоў такі ж моцны Андрэа Кімі Антанэлі, які заняў трэцяе месца, а Рафаэль Камара заняў трэцяе месца адразу за імі ў канцы кваліфікацыйных заездаў.

Нядзельны перадфінал крыху змяніў парадак: Антанэлі заняў першае месца, але Джо Тэрні (Тоні Карт) зрабіў добры скачок на другое месца, а Рафаэль Камара завяршыў тройку лепшых, убачыўшы, што дамінуючы Ліндблад апусціўся на чацвёртае месца. пачатак фіналу.Фінальная гонка была хутка вырашана, як толькі Рафаэль Камара выкарыстаў хуткасць, якую ён дэманстраваў усе выхадныя, з карысцю вырваўся ў лідэры і датэрмінова адышоў

УРЫВОК ІНТЕРВ'Ю ДЖЭЙМСА ГЕЙДЭЛА

Джэймс Гейдэль, прэзідэнт RGMMC, вельмі пазітыўна ацэньвае будучы сезон, асабліва рост цікавасці многіх каманд і гоншчыкаў да вяртання да гонак на трасе.«Я рады бачыць, як пачаўся год, гэта пазітыўны старт для картынгу ў цэлым, і мы з нецярпеннем чакаем захапляльнай серыі, пастаянна працуючы над паляпшэннем."Чэмпіёны" забяспечваюць наступны сярэдні крок, каб пераадолець існуючы разрыў, асабліва для каманд, якія паходзяць з серыі monomake.Гэта зусім іншае! З часам Champions of the Future павінен стаць асобным чэмпіянатам, але пакуль ён, безумоўна, разглядаецца як падрыхтоўчая пляцоўка для мерапрыемстваў FIA».

БУЙНЫМ ПЛАНАМ… ФРЭДЗІ СЛЭЙТЭР

Дзеючы чэмпіён свету Фрэдзі Слейтэр з OK Junior выйграў першую гонку Чэмпіёнаў будучыні з 90 зарэгістраваных пілотаў, лепшых на міжнародным узроўні, дзякуючы адданасці, якую ён праявіў у падрыхтоўцы як фізічна, так і псіхічна, і, перш за ўсё, , дзякуючы напружанай прафесійнай працы яго каманды.

1) Пасля кваліфікацыі ваш найлепшы час склаў 54,212, што было хутчэй, чым у кваліфікацыі;што здарылася?

З-за кароткага кваліфікацыйнага заезду ў мяне не было магчымасці паказаць сваю сапраўдную хуткасць, і ў розных месцах мы трапілі ў затор.

2) У перадфінале вы стартавалі з дзявятай пазіцыі і толькі пасля дзевяці кругоў захапілі лідэрства;як ты гэта зрабіў?

У мяне быў выдатны старт знутры, і я ведаў, што трэба хутка прасунуцца ў гонцы, перш чым гонка распаўсюдзіцца.На шчасце, мы паспелі аднавіцца.

3) У фінале вы лідзіравалі ўсе 18 кругоў з вялікай рашучасцю, дзіўная перамога.Чым вы абавязаны такім выдатным пачаткам спаборніцкага сезона?

У пачатку сезона мы добра папрацавалі над фізічнай і разумовай падрыхтоўкай.Разам з напружанай працай каманды спалучэнне дае найлепшыя вынікі.

4) Ці ёсць у вас стратэгія для будучых спаборніцтваў Champions of the Future у 2021 годзе, каб выйграць гэты амбіцыйны тытул?

Паколькі я станаўлюся больш сталым кіроўцам, я ведаю, што паслядоўнасць - гэта галоўнае.

Вадзіць кожны круг аднолькава важна.Я стараюся ўдзельнічаць у гонках з хуткасцю і мінімальнай рызыкай, каб выйграць чэмпіянат.

Стартавая група OK Senior з Андрэа Кімі Антанэлі (233) у поул-пазіцыі ў асяроддзі Арвіда Ліндбланда (232), Рафаэля Камары (228), Луіджы Калучча (211) і Джозэфа Тэрні (247)

у гонцы, ніколі не азіраючыся да клятчастага сцяга.За ім была доўгая бітва паміж абараняючымся Тэрні і яго таварышам па камандзе Туука Тапоненам (Тоні Карт), які зрабіў выдатны камбэк і здолеў абагнаць на апошніх этапах і заняць другое месца.Два таварышы па камандзе KR, якія дамінавалі да таго часу, Антанэлі і Ліндблад, апусціліся на некалькі месцаў назад і занялі чацвёртае і пятае месцы.

КОШТЫ І ЎЗНАГАРОДЫ

Трафеі ў кожным класе для першых 3 гоншчыкаў, якія фінішавалі ў фінале ў кожнай спаборніцтве.

КІРОЎЦЕЦ ГОДА

Узнагарода "Вадзіцель года" будзе прысуджана 3 лепшым гоншчыкам у кожным класе, якія ўдзельнічалі ў спаборніцтвах Champions of the Future у 2021 годзе. 3 перадфіналы і 3 фіналы будуць падлічаны разам.Кіроўца, які набярэ найбольшую колькасць балаў, будзе прызнаны вадзіцелем года.